Čítajte marcové MAMA a ja!

Čítajte marcové MAMA a ja!
11.3.2017 v kategórii Infošky, autor Veronika Nováková, foto: istockphoto.com

Editoriál našej redaktorky Veroniky Novákovej ako pozvánka na listovanie marcovým vydaním MAMA a ja...

Marec je v skutočnosti taký prelomový mesiac. Ľady sa lámu, a to nielen v prírode. Pamätám si, ako som pred dvomi rokmi na materskej dovolenke v tomto období dookola bilancovala a kula odvážne plány, čo budem robiť, až bábätko vyrastie.

S úžasom som obdivovala všetky supermamy, ktoré okrem dieťaťa stíhali mať vždy navarené chutné jedlá z biologických potravín, čistú domácnosť, čas na cvičenie, zaujímavú prácu a dokonalú fotodokumentáciu na sociálnych sieťach.

A ja som toto všetko ani náhodou nestíhala. Nevedela som ani to, čo vlastne chcem robiť. Rada som čítala rôzne knižky o materstve, a jedna z nich mi poradila, nech sa pozriem späť do môjho detstva a rozpomeniem sa na to, s čím som sa ako dieťa najradšej hrávala.

Nuž, najradšej som si usádzala plyšové hračky do zástupu a hrala som sa na učiteľku. J A tiež som veľmi rada písala dlhé slohy. A zrazu som sa odrazila. Začala som opäť písať, tentokrát však na tému materstva a výchovy, pretože to mi je najbližšie. A výsledok?

Prečítajte si: Jarné – marcové MAMA a ja je tu!

Ten si môžete prečítať práve v časopise MAMA a ja.  Za každým článkom stojí veľa zisťovania a nových informácií, ale výsledný efekt mi vždy skrášli deň. Keď som pred piatimi rokmi v marci nasadala do lietadla s jednosmerným lístkom do Talianska, vôbec som nevedela, kadiaľ sa môj život uberie.

Mala som však chuť pustiť sa do tohto dobrodružstva v plnom nasadení. Veľmi symbolicky, pár dní pred mojím odletom, zhorel hrad Krásna Hôrka. Stačilo pár zápaliek, aby celý vzbĺkol v plameňoch a pre mňa to znamenalo jediné: jedna éra sa skončila.

Nedávno sme šli okolo a môj trojročný syn ho obdivoval. Za päť rokov sa mu podarilo povstať z ruín a s novou strechou tam opäť mocne a pyšne stojí. A mne tak trochu pripomína môj život.

Mimochodom, s mamami, ktoré aj dnes obdivujem, vám v tomto čísle prinášam zaujímavé rozhovory. Lebo materská dovolenka je naozaj zázračné obdobie, ktoré keď využijete vo váš prospech, určite zúročíte. A keby ste nevedeli čo so svojím životom, spomeňte si na to, čo vás napĺňalo, keď ste boli malými deťmi.  

Predplaťte si MAMA a ja a máte každý mesiac aktuálne vydanie vo vašej schránke: Predplatné