PRÁZDNINY budú all inclusive

Redakcia | 30. Jun 2020
prázdniny all inclusive

Lebo si také zaslúžime.

Tento rok asi nebude hlavná téma rozhovorov kto kam pocestuje. Kto vytiahne väčšiu exotiku alebo luxusnejší all inclusive. Alebo, prečo nie?

Naučili sme sa neplánovať

Tri mesiace nevyžiadaných prázdnin máme už za sebou. Bez možnosti cestovať, stretávať sa, užívať si párty s kamarátmi. Tie týždne prešli rýchlo bez toho, aby sme plánovali špeciálny program, alebo vymýšľali, ako sprostredkovať deťom zážitky. Naučili sme sa menej organizovať, viac prijať nemenné a aj keď si sme občas pohundrali, napokon to až také zlé nebolo. Boli sme spolu. So všetkým, čo k tomu patrí: objatiami, hádkami, slzami aj záchvatmi smiechu (možno aj z čistého zúfalstva). 

Tri mesiace domácej školy sme tiež neočakávane zvládli. Zistili sme, čo deti vedia, ako pracujú, do akej miery dokážu zvládnuť zmenu a prispôsobiť sa. Zistili sme, že len ťažko si spomíname na zlomky a gramatické výnimky boli aj pre nás ťažkým orieškom. Ale dali sme to. 

Zvláštny bol tento školský rok a trochu iné budú aj prázdniny

Rodičia, ak neprišli o prácu v tomto pohnutom čase, musia doháňať zameškané a vybrať si dva či tri týždne dovolenky nebude také jednoduché. Pobytové tábory síce fungujú, ale obava je v mnohých z nás stále, tak tento rok deti budú prespávať radšej doma. 

Letné škôlky v prípade malých detí sú pre pracujúcich rodičov obrovskou pomocou. No a dovolenka? Mnohí z vás priznali v naše FB ankete, že peniaze tento rok nezvýšia. 

A viete čo? Aj doma sa dá oddychovať. Aj u babky na dvore môžu byť super prázdniny navyše s najlepším all inclusive - černice z kríčka, buchty ešte horúce s domácim čerešňovým džemom, ktorý ste spolu varili. 
Psychológovia často upozorňujú na fakt, že najmenšie deti nevnímajú to, kde sú, ale ako sa tam cítia. Nemusíte letieť pol dňa na to, aby ste im sprostredkovali zážitok. Vedia - viete  ako vonia pokosená tráva a maliny?

Tento rok si doprajte all inclusive dovolenku v podobe oddychu. Nie je otázkou ani tak kde, ale s kým.

KRÁSNE LETO, MAMY!    

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: