Odstávajúce ušká: ako sa rieši tento problém?

Redakcia | 12. október 2017
Odstávajúce ušká: ako sa rieši tento problém?

Odstávajúce ušká sú pomerne častým, najmä estetickým problémom. Čo sa s ním dá robiť?

Vaša otázka:

Aký je postup pri korekcii odstavajúcich detských uší? Robí sa zákrok v narkóze? Je nutná hospitalizácia? Je možné odstávajúce ušká tvarovať aj inak (čiapka, čelenky...)?

Keď musí dieťa do nemocnice

Odstávajúce uši sú estetický problém

Malé deti si svoju odlišnosť ešte neuvedomujú. S pribúdajúcim vekom však môže narastať aj počet detí, ktoré sa mu budú posmievať. Je preto vhodné, ak sa rodičia dieťatka s odstávajúcimi uškami rozhodnú pre ich korekciu.

Najčastejšie sa s výsmechom deti stretnú v kolektíve. Takéto pútanie pozornosti a posmešné poznámky spolužiakov môžu na postihnutom dieťati zanechať stopy.

Dobrodružstvo života sa začína: Prečo nie je ako bábo z reklamy?

Dievčatá majú zvyčajne dlhé vlasy, pomocou ktorých sa odstávajúce uši dajú čiastočne skryť. horšie je to s chlapcami a ich krátkymi účesmi. Tu je problém odstávajúcich ušiek viditeľný na prvý pohľad.

Prečítajte si: Čo zbaliť dieťaťu do nemocnice?

Ako prebieha korekcia odstávajúcich ušiek?

Odpovedá MUDr. Andrea Hervayová: Korekciu odstávajúcich uší rieši výhradne plastický chirurg. Zákrok sa vykonáva aj v lokálnej anestéze, trvá cca 1 hod. V súkromných centrách vás pustia v ten deň aj domov. V štátnej nemocnici si pár dní pobudnete.

Pri úplne maličkých bábätkách sa dá uško fixovať pod čapicu, niektoré mamičky uško aj prilepia, ale ak je chrupavka tak nastavená, pomôže naozaj len plastický zákrok.

Dieťa v nemocnici

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: