Uspať dieťa do minúty? TÁTO kniha to dokáže!

Uspať dieťa do minúty? TÁTO kniha to dokáže!
30.7.2018 v kategórii Batoľa, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Áno skutočne taká existuje. Napísal ju švédsky psychológ Carl-Johan Forssén Ehrlin a deti pri nej do minúty zatvárajú oči.

Príbeh v knihe sa volá The Rabbit Who Wants to Fall Asleep (Zajac, ktorý chce zaspať) a je napísaný takým spôsobom, že dokáže dieťa uspať za krátku chvíľu, psychológ sľubuje do do jednej minúty.

AKO USPAŤ bábätko
Prečítajte si tiež:

AKO USPAŤ bábätko 

Dieťa pri čítaní knihy o zajkovi zaspí

Samozrejme, rodičia musia dodržiavať metodické pokyny ku knihe. „Ide o inovatívny a priekopnícky typ večerníčka, ktorý využíva sofistikované psychologické metódy. Tie sú vytvorené tak, aby sa dieťa upokojilo, rýchlo zaspalo a dobre spalo po celú noc,“ vysvetlil Forssén Ehrlin pre britský denník The Independent.

Knihu musí rodič čítať veľmi pomaly a počas toho zívať. Ide o tzv. posilňujúce psychologické techniky, ktoré sa podľa Forssen Ehrlina prenášajú na deti a tie napodobňujú to, čo vidia u rodiča.

Kniha musí byť čítaná podľa pokynov

Príbeh je veľmi jednoduchý. Ako sa píše na obale knihy, zajačik Roger je unavený, no nemôže zaspať. S mamičkou Zajačikovou idú preto k strýkovi Zívajkovi.

Na ceste stretnú Ospalého slimáka a múdru Sovu Ťažkoviečku, ktorí mu radia, ako rýchlejšie zaspať. Zajačik sa cíti ešte unavenejší, no pokračujú ďalej. Strýko Zívajko nad Rogerom rozzsype čarovný uspávací prášok, Roger sa ešte viac unaví a zaspí ešte skôr ako sa dostane do postele.

Poznámka red. : Vyskúšajte túto knihu aj u vás doma a napíšte nám o tom. U našich detí zabrala aj nezabrala, podľa temperamentu detí ale aj rodičov, Tí totiž zohrávajú najdôležitejšiu úlohu pri zaspávaní dieťaťa.