Bábätko v brušku: Je absolútne závislé na mame a potrebuje jej LÁSKU

Mgr. Ľuba Lapšanská | 29. Jul 2020
Bábätko potrebuje lásku

Vo svete sa objavili rôzne prenatálne „programy“.

Učia deti matematiku, hudbu či cudzie reči s pevne stanoveným metodickým postupom. Podľa mňa toto vôbec nie je cieľom. Na to má naše dieťa celý život pred sebou.

Najdôležitejšie, čo môžete bábätku v brušku dať, je LÁSKA

Cieľom je podpora jeho zdravého prirodzeného rastu. Najdôležitejšie, čo môžete bábätku v brušku dať, je vaša láska, pozornosť, dôvera, starostlivosť. Pocit, že je milované a očakávané s radosťou. A samozrejme, nesmie chýbať zdravá výživa, vyhýbanie sa toxickým látkam, zdravý životný štýl, pohyb (výrazne napomáha rozvoju centra rovnováhy), čerstvý vzduch a pokojná myseľ. Vaše bábo nepotrebuje stres. 

Už počas svojho vývoja rozvíja všetky svoje zmysly, dokáže si pamätať aj učiť sa. Snívajú sa mu sny. Rastú kognitívne schopnosti. Všetko zvláda bravúrne aj tak. My sme tu hlavne kvôli nekonečnej záplave lásky a pozornosti. Avšak nikdy nezaškodí venovať pozornosť a sústredenie aj iným veciam. 

Mama tvorí celý jeho svet

Viete si predstaviť tesnejšie puto, intenzívnejšie prepojenie, ako je spojenie mamy a jej ešte nenarodeného dieťatka? Drobček, ktorý je v lone mamy absolútne od nej závislý, s nemožnosťou len tak odísť a stať sa nezávislým vo svete vonku. 

Všetko, čo mama zje a čo prežíva, poskytuje bábätku v brušku jedinú ochranu, jediný zdroj obživy. Spolu hľadajú pramene, ktoré pomáhajú tomu drobulinkému organizmu rásť až do času, kým sa nevyvinie v dokonalého „naozajstného“ človeka. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: