Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pvl

    , Autor: Marienka1994

    Dobrý deň,
    Mám predčasne narodeného synčeka, ktorý má 8 týždňov. V prepúšťacej správe má uvedenú diagnózu: incip. Pvl viac vľavo. Keďže ma o tom nikto neinformoval, veľmi ma znepokojilo to, čo som si o tom prečítala na internete. Môžem vás poprosiť o vysvetlenie, čo táto diagnóza znamená? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    perivnetrikulárna malácia viac vľavo: sú to určité zmeny na sonografickom vyšetrení mozgu, ktoré sa robí u detí po narodení. Toto je popisná diagnóza z nález pri zltrazvukovom vyšetrení.
    Jej význam sa ukáže v priebehu vývinu detí, môže a nemusí mať žiaden zásadný význam. Iste pôjdete na kontrolné vyšetrenie k detskému neurológovi a podľa stupňa predčasného narodenia budete chodiť aj do poradne predčasne narodených detí, kde budú všetko sledovať.