Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nesedi a nesedi

    , Autor: lucik-2

    Dobry vecer, pani doktorka. Moja dcerka ma 9 mes.a 2 tyzdne a stale nesedi. Plazi sa pekne, da sa na 4 aj sa rozhojda, ale to je vsetko. Takto to robi uz vyse mesiaca a stale nestvornozkuje ani nesedi. Krasne vysoko sa v polohe na brusku dviha, aj sa pekne otaca, uz to vyzera ze jej moc nechyba do sedu, no stale to neprislo. Chodime na neurologiu, dr.ze ma hypotoniu brusnej steny, to povedala ked mala mala 7 mes.a posadila ju a ona sa prehla dopredu co je podla mna normalne kedze dietatko sa v sede odraza ruckami medzi nozickami...poslala nas na cvicenie, boli sme 2x, tam povedali ze na vojtovku to isto nie je. No videla som a myslim ze stacilo kedze za kazdu hodinu pytali 10€! Bojim sa s nou ist uz k neurologicke ze zas nieco bude vymyslat...porod prebehol akutnou sc, apgar 7/3/7/7, skalenaPV, 3x obmotany pupocnik....kvoli tomu sme sledovani vo viacerych amb.a vsade kde s nou pridem mam pocit, ze len hladaju co je zle kedze nie je tabulkova..!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Oni nehľadajú čo je zlé, oni hodnoia vývin dieťaťa, pretože jeho vstup do života bol komplikovaný! Práve tieto deti potrebujú takúto starostlivosť, pravidlené kontroly ako vývin prebieha a napreduje a práve pre ne je veľmi dôležité cvičenie, rehabilitácia. Metódu, či už Vojtovu alebo inú stanoví lekár.
    Buďte rada , že túto možnosť u nás máme, nie je to všade tak a tie ceny sú neporovnateľné!
    Dieťa v tomto veku ešte len začína liezť, až ke'd lozí, tak sa posadí.
    Myslím, že by bolo správne znova skontolovať psychomotorický vývin u neurológa a následne sa riadiť jeho radami.