Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pasenie koníkov

    , Autor:

    Dobrý deň,
    moja trojmesačná dcérka pásla koníčky krásne do dvoch mesiacov. Posledné týždne však dávala ľavú rúčku dopredu a pravú mala v pästičke pri hrudníku. Teraz robí lietadielko, vystiera nožičky a rúčky má vystreté do boku. Myslím, že to správne nie je. Čo s tým? Mám ju nejak opraviť v polohe na brušku? Ďakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nevidím na tom nič nesprávne, je to prechodná vývinová fáza, nie všetky deti to robia, ale nie je to chorobné. Sledujte vývin ďalej, určite to spomeňte pediatrovi v poradni a podľa ďalšieho vývinu sa rozhodne, či je potrebné nejaké vyšetreie event. rehabilitácia.