Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pouziva len jednu nohu

    , Autor: aneta123

    Dobry den, mam 12 mesacnu dcerku, ktora zatial chodi iba popri nabytku. Problem vidim v tom, ze naslapuje iba na jednu nohu - naslapuje na patu a ma ju pekne vystretu v kolienku. Druhu ma pokrcenu a stoji s nou na spickach. Ked sa stavia, vzdy pouziva iba tu jednu nohu, s ktorou vie stat na celom chodidle. Tiez pri sadani z lozenia pouziva iba jednu tu istu stranu. Druhu nozku akokeby nepouzivala. Viete mi prosim poradit, ci je to normalne alebo vyhladat pomoc. Pripadne ako jej pomoct posilnit druhu nozku.
    Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je to naozaj také nápadné, ako udávate, že dieťa preferuje výrazne jednu stranu, myslím, že je na mieste konzílium, kontrola u detského neurológa.