Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,427 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Z dovodu cerpania DOVOLENKY
je poradna UZANKNUTA

 • Trasenie

  , Autor: letuska

  Dobrý deň rada by som sa opýtala mám 8 mesačnú dcérku, ktorá je veľmi živá, lozi, stvornozkuje, pekne sa posadí ale posledné dni začala zatinat päste a triasť rúčkami. Očká pri tom neprevracia, aspoň sme to nepostrehli, celé to trvá 2-3 sekundy, niekedy mám pocit že to robí vedome. Robí to keď ma hračku v rucke a akoby ju chcela pevné stisnut, ale robí to aj keď len tak sedí. Niekedy viackrát za deň inokedy vôbec. Neviem teda či sa takto len mocuje alebo to môže znamenať nejaký vážnejší problém. Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Neviem to presne posúdiť, keď že som to nevidela. Môže ísť o určitý spôsob hry, skúšanie nového pohybu, ktorý zistila, že sa dá spraviť. Takto sa žiadne záchvatovité ochorenie neprejavuje. Ak chcete mať istotu, natočnte to a skonzultujte s vašou lekárkou.

Podobné otázky

 • Trasenie brady a nôh

  , Autor: Bb111

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať, či je normálne občasné trasenie spodnou perou, hlavne pri kúpaní a dolnými končatinami pri zaspávaní u mesačného bábätka. Občas po zaspatí na rukách a ukladaní do postielky zatrasie na pár sekúnd nožičkami, hlavne v momente keď mu ich pustím. Taktiež mám pociť, že sa mu mlieko alebo kyseliny vracajú naspäť do úst aj keď nezvracia. Často po zaspatí sa po pol hodine zobudí, začne mlaskať občas sa aj rozkašle a v poslednej dobe pri dojčení dosť chrapčí. Podľa našej pediatričky je všetko v poriadku.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Sú to normálne prejavy dieťatka vtomto veku. Návrat mliečka do dutiny ústnej je regurgitácia a tiež je v tomto veku bežná. Dieťa bude ďalej sledované pediatrom, takže ak by bol problém, bude sa riešiť.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: