Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nepritahuje hlavicku

    , Autor: bubinka-2

    Dobry den, mam skoro 16 tyzdnove babatko. Ked ho dr taha za ruky do sedu, tak niekedy hlavu pritiahne, ale vacsinou nie, az ked je uz skoro v sede vtedy ju vzdy pritiahne a drzi a pozera sa a otaca hlavu do stran. Na brusku dviha hlavicku pekne, uz sa aj zacina dvihat na rukach, hracky chyta, dava do pusy, smeje sa nahlas, vo zvislej polohe tiez drzi hlavicku.
    Mohli by ste mi napisat, ci je to velky problem, ked hlavicku nepritahuke pri tom tahani? Mali by sme ist na neurologiu alebo nieco cvicit? Obcas ked je v kresielku hokdacm vypne hrudnik a zakloni hlavicku a pozera. Inak sa dava na bok jeden aj druhy vyse mesiaca tak, ze pritiahne nohy k brusku a prevali sa, parkrat sa pretocila az na brusko.
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetky prejavy motoriky , ktoré udávate sú pre daný vek primerané a normálne, dokonca by sa ani na bok ani na bruško ešte prevaľovať nemusel. Hlavičku ešte pevne nedrží, preto mu zapadá dozadu pri priťahovaní do sedu. Dieťa je podľa vašich informácií v poriadku.