Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • alergia na kravske mlieko

    dobry den.prosim vas chcela by som sa vas spytat.mam trojrocnu dcerku a prave jej zistili ze je alergicka na bielkovinu kravskeho mlieka.co jej mama davat jest ked nemoze ani maslo syry ani jogurty.doteraz to mala najradsej a jedavala len take potraviny.takze nemoze ani kolaciky ani take veci?dakujem a prepacte za chyby.pekny den.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže všetko, čo neobsahuje mlieko. Musíte sledovať pri kúpe hlavne keksíkov, koláčo a podobne, či mlieko neosahujú. Ale veď tonie je najdôležitejšia súčasť detskej výživy.
    Môže papať mäso, ryby, strukoviny, zeleninu, ovocie, ryžu, cestoviny.vajcia. Sú deti, ktoré mlieko a mliečne výrobky odmietajú a napriek tomu majú plnohodnotnú výživu. Alergia na kravské mlieko nebýva celoživotná, postupne sa zvykne vyvinúť určitá tolerancia.
    Napríklad puding sa dá spraviť aj do kompotovej šťavy alebo do džúsu so zlatého klasu.
    Bežná piškóta sa robí bez mlieka. Musíte si hľadať recepty.