Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Teplota

    , Autor: adotomi

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som sa opýtať, či sa detičkám po šiestom mesiaci naozaj odratuje 0,7 stupňa pri meraní teploty v ritke. Ja som všade čítala, že sa odratuje 0,5 aj v nemocnici nám tak vraveli, aj na predpôrodnom kurze. Ani žiadna mamička na prechádzke to nikdy nespomenula. Dnes som synčekovi (7 mesiacov) namerala v ritke 38,5 a dala som mu paralenový čípok. Volala som pani doktorke, či sa máme prísť ukázať, povedala že ak nemá žiadne iné príznaky (soplíky, kašeľ), že ho mám len sledovať, že to môžu byť zúbky. A že čípok som mu nemusela dávať lebo po pol roku veku života sa odratuje 0,7 čiže v skutočnosti mal teplotu "len" 37,8 a nie 38 ako som si myslela ja. Naozaj sa stupne odratujú takýmto spôsobom? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odratáva sa O,5 st C, len niektoré pramene uvádzajú až O,7 st. C ale nazávisí to do veku.