Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Treba prikrmovat umelym mliekom?

    Dobry den. Chclela by som sa vas pani doktorka opytat na vas nazor.Moja takmer dvojmesacna dcerka sa narodila v termine ale mala hmotnost len 2550 g a merala 47 cm.Od narodenia ju dojcim. Od 3. do 7. tyzdna zivota pribrala raz za tyzden presne 180 g(plne dojcenie) a potom priemerne 140 g za tyzden (dojcenie+raz denne Nutrilon) Za 7 tyzdnov zivota pribrala 850 g. Mlieka mam tak akurat, dcerka je cula, hlasi sa na davky a ked spi, vydrzi aj 3 - 4 hodiny cez den, v noci 4-5 hodin.Je nutne prikrmovat umelym mliekom? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľamňa nie, ale treba sledovať, či je dieťatko po najedení aspon chvíľu spokoné, či má dostatok mokrých plienok a v pravidelných intervaloch sledovať koľko priberá.Je potrebné ho prikladať kedykoľvek si pýta, 8 až 20x denne.