Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kadernictvo v obdobi dojcenia

    , Autor: ivet77

    Planujem prvu navstevu kadernickeho salonu po porode, ktory som mala 7.2.2008.
    Okrem strihu potrebujem obnovit melir.
    Neviem vsak, ci tuto proceduru mozem absolvovat v obdobi dojcenia.
    Nechcem mojmu malemu zbytocne ublizit svojou nerozvaznostou.
    Nie je nejake riziko, ze sa chemicke latky dostanu babatku do mlieka a mozu
    nejako ovplyvnit jeho zdravie?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Udáva sa, že farba na vlasy sa nevstrebáva, vlasy nie sú prekrvené, ale farba sa dostáva aj na pokožku a odtiaľ by sa predsa len mohla vstrebať. Je to chemická látka. Myslím, že výskumy o tom, či sa farba pri farbení vlasov vstrebáva nie sú publikované a pravdepodobne ani nerobené. Fakt je ten, že na farbe nie je napísané, že sa nemá používať v tehotenstve a pri dojčení. Ja som však opatrná a do pol roka, kým je dieťatko výhradne kojené, by som si vlasy nefarbila.