Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,858 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Prdiky

  , Autor:

  Dobrý večer mám 3mescneho synčeka ktorý je na UM Nutrilon omneo comfort colics a v poslednej dobe mu neodchádzajú plyny furt ťahá nožičky k brušku ťahá sa zo strany na stranu po mliečku mi vygrcne vypije 6krat po 120ml ale pribera skúšala som espumisan natierať pupikom bruško dávam probiotiká biogaia ale nič nezaberá dávala som aj vodu prevarenu kontrolujem aj plienky ale neviem čo sa myslí pod pojmom mokrá plienka či musí byť úplne ťažká alebo ako lebo bojím sa čo to môže byť že aj malo cika vykaka sa raz za deň zelenozlta stolica a dosť zapácha ....ráno väčšinou si prdne a hneď je to v plienke fakt mám strach čo a ním je ....aj pästicky dáva do úst...viete mi poradiť

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Pästičky v puse sú normálny prejav babatka v tomto veku.
  Má pravdepodobne bolesti bruška, skúste dať častejšie espumisan alebo ho vymeňte za coliprev. Vodu mu nedávajte!!!!!!!!!!!!Ak je pásik na plienke sfarbený do modra je isté, že cikal a to stačí vedieť.
  Inak podľa info babatku nič nie je.

Podobné otázky

 • Nadmerná plynatosť u 11 mesačného dieťaťka

  , Autor: vlasti224

  Dobrý deň pani doktorka, moja 11 mesačná dcérka má podľa mňa problém s plynatosťou. Hlasné prdíky nás sprevádzajú celý deň a aj noc. Nebola kojená a od narodenia pila Nutrilon confort a teraz sme na nutrilon HA. Už jej ale dávam aj mliečne výrobky ako napr. pribináčik. Hypoalergénne mlieko brala z dôvodu liečby kožného ekzémiku a alergie v rodine(otec). Brala kvapky Infacol, no od pol roka ich už nepoužívame. Problém mala aj pred zavedeným príkrmov, takže neviem dobre identifikobvať príčinu v strave. Dcérka je ale spokojné dieťa, ktoré neprajavuje príznaky s bolesťami bruška, no mávame problém s kakaním, čo nám povedali, že súvisí s rastom zúbkov a zavádzaním tuhej stravy. No ako som už písala, prdkanie nás sprevádza od narodenia, aj pred zavádzaním príkrmov. Za Vašu pomoc a čradu ďakujem pani doktorka.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Pribínáčik v žiadnom prípade nepatrí do jedálníčka dieťaťa do jedného roka!!!!!!!!!!Je to koncentrát bielkovín a ako taký sa podáva až po prvom roku života. Odporúčam podávať dlhodobé probiotika , vyhýbať sa jedlám, ktoré nafukujú a užívať dlhodobo probiotika, napríklad bifoval.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: