Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Enteropatogenna ecoli v stolici u babätka

    , Autor: Endy89

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať môj syn 9 mesačný má bolesti brucha tak sme boli na gastre kde mu zistili baktériu ecoli v stolici. Ma aj hnačky len raz za deň. Dostali sme probiotika Mutaflor ktoré berieme už 20 dní. Bolesti brucha má stále a dosť veľké krče je nafuknuty. Neviem ako mu mam pomôcť. Na tieto patogenne ecoli sa podávajú len probiotika? Alebo sú na to aj iné lieky? Ako dlho trvá kým sa ich zbavi? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď má dieťatko ochorenie spojené s enteropatogénnym e.coli trvá dosť dlho, kým sa organizmus znova osídli "dobrými" baktériami Ak už nemá hnačky a nie je potrebné iná liečba je cestou k uzdraveniu len kvalitná a správna výživa a podávanie probiotík. Proti nafukovaniu môžete podávať espumisan alebo coli prev.