Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Poraďte my

    , Autor:

    Dobrý deň.Chcem sa spitat.Ked ma jeden a pol rocne dieta plesen v stolici môže chodit do jasli?ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď má dieťa pleseň v stolici, treba pátrať po tom, prečo ju tam má , iste mal nejaké príznaky ochorenia, keď sa stolica vyšetrovala. Treba zistiť príčinu, ak sú príznkay nejakého ochorenia / hnačka, zápcha/ treba ochorenie liečiť. Do jaslí patrí len zdravé dieťa. Ak napríklad užíval antibiotiká a kvasinky sú dôsledkom užívania antibiotík, dieťa musí mať po ochorení rekonvalescenciu, ktorá má byť rovnako dlhá ako prebiehalo ochorenia. Potom môže ísť do jaslí. Po doužívaní antibiotík má najmenej 3 týždne užívať probiotiká. Ak aj nebralo antibiotiká a má kvasinky v stolici, malo by znova najmenej 3 týždne, ideálne aspoň dva mesiace užívať probiotiká.