Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nádcha a kašeľ 7 mesačného dieťaťa

    , Autor: natalieperez

    Dobrý deň,

    malý má 7 mesiacov a už 5 dní má nádchu a vykašliava. Dávam mu sinupret, čo mi aj lekárka doporučila. Chcem sa spýtať, či môžem zároveň podávať aj Solmucol 180, prípadne ktorý prípravok je lepší a účinnejší. Soplík mu tečie, odsávame, v noci ale nemôže dýchať nosom, napriek zvýšenej polohe hlavičky. Dusivý kašeľ nemal. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sinupret je na rozpustenie hlienov, solmucol na vlhký, produktívny hlienovitý kašeľ. Dajú sa aj kombinovať ale nie je na to dôvod. AK treba len rozupstiť hlieny, tak sinupret, ak treba hlieny odkašľať, tak solmucol. Na odpuchnutie sliznice v nose môžete dvakrtá denne vstrieknuť nasivin soft 0.01%