Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • fenistil

    Dobry den! Chcela by som sa opytat na pozivanie fenistilu. Ked bola dcerka chora - mala nadchu a kasel, nasa doktorka jej predpisala okrem ineho aj fenistil. Preco sa pouziva, ked su deti chore, aj ked to nie je alergia? Iba na nejake utlmenie, aby sa im lepsie spinkalo, alebo to ma aj iny vyznam? A ako dlho sa moze uzivat? Napr. ked je dieta chore aj dva tyzdne, moze ho dostavat na noc po cely cas, alebo len par dni, ked je to najhorsie? Dakujem. Linda

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Fenistil as užíva preto, že každá nádcha je spojená s prekrvení slzníc ako pri alergii a fenitsil pom§že slznice ukľuniť. Môže sa užívať aj dva týždne ak to lekár odporučí.