Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nepokojné dieťa

  , Autor: I1992

  Dobrý deň, náš drobec končí 3 mesiac, doteraz sme ani nevedeli, že ho máme bol kľudné dieťa plne dojčené a priberal ukážkovo plakal len výnimočne keď bol hladný a nočný spánok mal super ( budil sa tak 2-3x na kojenie len mrnkaním a hneď zaspal). Posledné tri dni je jeho režim len spánok a plač. Ráno vstane a hneď plače, prsník odmieta, ale keď ho ukľudním cumlom tak vezme aj prsník ale len na chvíľu. Sem tam sa aj usmeje ale potom zase plač. Nič ho nebaví ani hračky. Jediná jeho hračka je pästička ktorú nervózne žužle celý deň. V noci sa budí častejšie a s plačom ho nakojím a potom ho hodinu nevieme ukľudniť. Kdesi čosi potom zaspí, pravdepodobne od vyčerpania. Doma sme ho aj vážili a napriek tomu, že odmieta prsník tak priberá. Stolicu má 3x denne peknú, žltú. Teplotu nemá. Myslíte že by to mohol byť špurt? Alebo je problém niekde inde ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Môže to byť štrajk kojenia. Treba sa vrátiť na začiatok: teda kojiť kedy si zapýta, podľa možnosti v úplnom tichu, ideálne aj v prítmí. Môže byť aj chorý, treba zmerať teplotu.
  Takto môže reagovať aj na zmenu prostredie, zhodnoťte či ste necestovali, nezmenili niečo v byte, prípadne sa nepresťahovali.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: