Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolave brusko

    , Autor: natygara

    Dobry den pani doktorka,

    dcerka ma 18 dni. Vyzaduje si casto prsnik, prikladam aj kazdu hodinu. Skoro pri kazdom piti mava hlasne plyny, kaka riedke a do zelena sfarbene. Mam pocit ze aj bolest bruska sa pridava kvoli hlasnemu placu. Byva to najcastejsie cez den. Viete mi pomoct a poradit nieco na tu zvysenu plynatost? Citala som o Sab simolex, resp. Biogaia

    Dakujem krasne za odpoved
    Lucia

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú to normálne prejavy bábatka v jeho veku. Môžete podávať sab simplex alebo espumisan alebo coli prev.
    Zelená stolica nech vás vôbec neznervózňuje.
    Kojte na požiadanie, aj každú hodinu. Postupne sa režim upraví.
    Sledujte počet mokrých plienok, ak má dosť mliečka má ich byť 5-8/ 24 hodín