Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vitamín D

    , Autor: Lenik

    Dobrý deň, rada by som sa opýtala, aby som mala v tom už konecne jasno. Mam 14 mesačnú dcéru, doteraz som podávala vitamín D Devit 1 kvapku do mlieka, niekedy ráno, niekedy večer, ako kedy. od jedného roka pediater kázal dávať 2 kvapky denne, lenže odvtedy začala dcérka hnackovat, tak som jej na týždeň vysadila, tým sa stolica upravila a zmenili sme značku na Jamieson a už je to v poriadku. Takže dávam 2 kvapky denne od roka. Moja otázka, vraj déčko by sa malo podávať ráno a nie večer, to som sa dozvedela až teraz a ja som to tak do roka určite nerobila, dávala som hocikedy v priebehu dňa, môže to byť problém. A druhá otazka, to dávkovanie do roka jedna kvapka a po roku 2 kvapky je v poriadku. A tretia otázka, mám dávať kvapky celoročne do akého veku dietata. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dávkovanie vitamínu D je dve kvapky denne / hocikedy v priebehu dňa ale vždy s mliekom alebo jogurtom neskôr/.
    Vitamin D dávame celoročne denne do veku 18 mesiacov.
    Od novembra do marca dávame deťom dve kvapky vitamínu D alebo neskôr rybí tuk vždy až do puberty!