Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pretoceny rezim

    , Autor: nelka

    Dobry den,
    Potrebovala by som radu ohladne spanku mojej skoro 3 mes dcerky. Nezaspi skor ako o polnoci. Ked uz potom zaspi,tak spi do 6:00 naje sa a potom este do 9:00. Potom je tak 2 hod hore a zasa spi tak hodinku vonku v kociku nakolko mam este 2 rocnu dceru. Potom ide spat okolo 14tej a spi az do 16:30-17:00hod. Zasa hore a do 20tej spi este raz dalsiu hodinku. O 20tej kupeme a ja ju potom nedokazem skor ulozit. Nekojim. Je na bebe sensitiv koli kakaniu a kolikam. Od 20tej do dalsieho jedenia co je 23tej podriemkava na nasich rukach lebo inak nechce byt. Chvilu sa mozno aj hraje. 100x sa pokusame odniest ju spiacu do postielky no vzdy sa zobudi. Padne polnoc a zaspi. Poradte prosim ako ju mam naucit ist spat skor. Skusila som ju aj cez den budit ale nema to celkom zmyslel lebo place kym ju neulozim.
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nevidím žiadnu možnosť uložiť ju skôr, má proste taký režim. Spí dostatočne, pravidelne, trojmesačné bábo nie vždy prespí šesť hodín vkuse. Neostáva vám nič iné, len postupne meniť režim, pomôže tomu možno aj zmena času / o polnoci bude jedenásť/, postupne bude spinkať tak, že vždy medzi dvoma kŕmenia spí a medzi ďalšími dvoma kŕmeniami nespí, takže celkovo potom spinkajú dvakrát denne. Skúste sa s ňou hrať a nedovoliť jej už zaspinkať medzi 17tou a 20tou. Nasilu však režim nezmeníte.