• Domáca zelenina zo záhrady v tehotenstve

    Dobrý deň, som 35+1 týždeň tehotenstva a doma mame záhradu kde nám rastie všelijaké zelenina lenže minulý rok myslím že na jeseň sme pohnojili záhradu kravskym hnojom a tiež tu v okolí behá dosť túlavých mačiek a mám strach či nebudú vykali aj v záhrade teda mam strach z tej texoplazmózy keďže tie mačky behajú všade robia si čo chcú lebo nikomu nepatria. Preto by som sa chcela spýtať či by som sa mala radšej vyhnúť konzumovať zo záhrady zeleninu kvôli tým mačkam aj kvôli tomu pohnojeniu záhrady alebo si môžem dať a nemusím sa báť ak to poriadne umyjem ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak bude zelenina dostatočne umytá, či dobre tepelne spracovaná, toxoplazmózy sa obávať nemusíte.