• Káva - aky mam vpyv na vývoj plodu

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den,

    aky mate nazor na kavu v tehotenstve?
    Nedávno som zistila ze som tehotna, mala by som ju uplne vylucit?
    Doteraz som bola zvyknutá na 2 silnejšie kávy denne s mliekom.
    Pocula som nazor ze pokial ma tehotna nizky tlak tak kavy sa úplne nemusí vzdať. Po zobudení rano mám bezne tlak 96/66

    Má káva nejaký vplyv na vyvíjajúce sa bábätko?

    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, neviem o tom, že by mala káva vplyv na vývoj plodu. Káva pôsobí močopudne, takže na jednu šálku kávy je potrebné vypiť aspoň 500 ml tekutín, najlepšie čistej vody. Nevidím však dôvod na úplné vylúčenie kávy počas tehotenstva.