• Ultrazvuk v 12. týždni

    , Autor: majkamama

    Dobrý...ešte som zabudla na jednu otázku. Prvý väčší ultrazvuk sa robí v 12. týždni, tak mi to gynekológ povedal. No ja som objednaná podľa mojich výpočtov skôr. Viem presne kedy som mala ovuláciu a vychádza to na 10 + 5. Nie je to ešte skoro na prvý skríning? Čo sa vlastne vyšetruje na prvom ultrazvuku? Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    tehotenstvo sa nepočíta od ovulácie ale od poslednej predchádzajúcej menštruácie preto je to absolútne v poriadku. Pri ultrazvuku v 12 týždni gravidity sa pozerajú hrubé morfologické štruktúry, teda či dieťatko má všetko, čo v daný týždeň má mať, pozorujú sa niektoré znaky vrodených vývojových chýb a plod sa meria.