• Ultrazvuk

    Dobry den,
    asi je moja otazka trocha hlupa, ale stale mi to vrta v hlave a snad ma vasa odpoved upokoji. Pred dvoma dnami mi robili ultrazvuk ( som v 13 tyzdni). Vsetko bolo v poriadku, babatko robilo kotrmelce a kopkalo nozkami. Toto je moje druhe babatko.
    Moja otazka znie : moze nejak utrazvuk, resp. tlak, ktory doktorka vyvija na brusko, ked sa robi ultrazvuk, nejak ublizit babatku? Ked sme spolu pozerali obrazovku, kde som videla babatko, bolo jasne vidiet preliaceninu, kde sa pohybovala tou ultrazvukovou hlavicou (neviem presne ako sa to vola)..no a v jednom momente akoby sa skoro dotkla babatka...tak mi teraz vrta v hlave, ci sa naozaj mohla dotknut babatka a ci mu nemohla nejako ublizit (napr.stlacit mu brusko)...Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    určite nie, vôbec sa nemusíte obávať. Dieťatko je v plodovej vode, ktorá je ako tekutina nestlačiteľná preto sa o dieťatko vôbec nemusíte obávať.