Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,025 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Špinenie v tehotenstve

  , Autor: ivuska2463

  Dobrý deň pani doktorka, ja mám na Vás zase otázočku. Od začiatku tehotenstva t.j.4tt som začala špiniť, od začiatku si pichám FRAXIPARINE, beriem DUPHASTON,FEMIBION a ACIDUM FOLIKUM, mám maternicu zdvojenu (uterus bicornis-uterus subseptus) a tak mi zatiaľ na každom sone povedali, že bábo je uložené v ľavej časti maternice a to špinenie ide z pravej časti maternice, je silnejšie aj slabšie no stále bolo najviac tmavohnedeé, niekedy už nieje vôbec aj 3 dni a niekedy ho mam stále a niekedy len po utreti..Chcem sa opýtať, že začínam už 12 tt a zakaždým ráno po utretí mam na papieri hnedkastý výtok-nieje veľmi tmavy, taký stredny a potom celý den už nič občas len po utreti a včera som mala hnedkastý výtok naozaj slabučký a aj kusky hnedej tekutiny vyšli zo mna ale boli také maličké tie kusky ako špendlíková hlavička.ma znepokojuju tie špinenie, neviem či je to normálne a či sa nemusim obavať??.naposledy som bola na sone 17.1. a tiež som mala stále toto špinenie rovnaké a doktor tvrdil že ešte aj bude ako dlho to potrva a nemusim sa obávať a chodiť na pohotovosť?dokonca vždy po sone mam viac výtoku a od toho 17.1. mam stále výtok ale vždy len po utreti, predtým som mala aj pauzu, že 2 dni nebol a potom zase bol..najbližšie idem na sono 30.1.mam počkať dovtedy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  určite sa nemusíte znepokojovať, vyplýva to z vašej vrodenej anomálie. Pokiaľ sa nemení výrazne intenzita krvácania nie je dôvod na žiadne obavy.

Podobné otázky

 • Spinenie v tehotenstve

  , Autor: Janulka258

  Zdravím. Som v 6+2tt a spinim ( hnedé), pobolieva ma podbruskom, sono u Dr bolo ok. Zatiaľ krvácanie v maternici nebolo zistené. Začala som brat progesteron, a ascorutin. Môže to byt začínajúci potrat? A ďalšia otázka či a kedy približne zaberá liečba. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 10. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Hnedé špinenie znamená staršiu krv. Je lepšie, ak sa krv vypudí z maternice, ako by sa hromadila medzi zárodkom a stenou maternice. Pokračujte v naordinovanej liečbe. Nedá sa jednoznačne povedať, kedy prestanete špiniť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hlien v tehotenstve

  , Autor: Stonka

  Dobry den, pan doktor, som tehotna, minuly tyzden som absolvovala prvu poradnu u svojej dr., bola som 11+2tt, vsetko bolo v piriadku. Bolo to v pondelok, potom v utorok a stredu sa u mna jednorazovo vyskytol hlien s primesou hnedej farby (akoby hneda "nitka" v hliene, alebo ako to nazvat). Nasadila som ascorutin, myslela som, ze pri vysetreni mohlo dojst k miernemu podrazdeniu). Hlien sa vsak zopakoval aj v sobotu, opat s primesou hnedej farby. Dost ma to uz znepokojilo, je to problem? Je potrebna navsteva dr.? Zatial som ziadne spinenie v tehotenstve nemala. (Vkladam si este progestenalle 2xdenne). Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prípadné špinenie do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • špinenie v tehotenstve

  , Autor: anjelik11

  Dobrý deň, aktuálne začíname 11.týždeň tehotenstva. Chcem sa spýtať, či je normálne, keď som špinila po sexuálnom vzrušení, po silnom orgazme. S manželom sme sa maznali, nebol dnu, no dosiahla som silný orgazmus, po tom som si na wc na papieriku našla trochu krvi, špinenie netrvalo dlho a nebolo spôsobené žiadnymi bolesťami. Je potrebné ísť kvôli tomu hneď k doktorke alebo to s ňou konzultovať, keďže to prestalo? 9.9. idem na sono, počká to dovtedy? Beriem Duphaston a Fluomizin, pretože som pred troma týždňami z ničoho nič špinila. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  samozrejme, že po silnom vzrušení dochádza ku kontrakcii maternice, z čoho môžte špiniť, ak máte nasadený Duphaston na podporu a udržanie tehotenstva, bolo by vhodné teraz na začiatku tehotenstva nemať podobné zážitky, bolo by vhodné , aby orgazmus mal len partner, kým plod nebude väčší a nebude ohrozený.
  Ak ste krvácať prestala, je to v poriadku, spomeňte to ale pri kontrole lekárovi a pokúste sa abstinovať , aby sa náhodou situácia neopakovala , alebo nezhoršila
  s pozdravom