• 31. týždeň

    , Autor: didinka11

    Dobrý deň,
    dnes som bola na poradni. Som v 31. týždni tehotenstva. Malé váži 2041 gramov. Doktorovi sa to nepáči, vraj je o 2 týždne väčšie ako by malo. Ked som bola na ultrazvuku v 25. týždni tak bolo bábo väčšie o týždeň.
    Na materskú by som mala nastúpiť za 2 týždne. Doktor má obavu,aby som už za mesiac nezačala rodiť. Tak mi odporučil,čo najmenej tlačiť na bruško a mať čo najviac vystreté nohy. Ale v práci sedím väčšinou za PC. Môžem nejako drobca ohroziť?
    Dnešné merania:
    BPDx FOCD 83 - 33+5
    TAD x APD 282 - 32 + 2
    FL 64 - 33+2
    Poloha a naliehanie :HL, I
    Stupeň zrelosti: III
    Mám mať z niečoho obavy?
    Ďakujem

    Diobrý deň,
    dieťatko je skutočne v priemere o 2 týždne väčšie, riziko spočíva v tom, že by ste mohli porodiť predčasne, no na teraz nejde o vážny problém. Závisí aj od toho aký je vaginálny nález,a to je dokonca dôležitejšie ako to, aká je odhadovaná hmotnosť plodu.