Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,374 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 31. týždeň

  , Autor: didinka11

  Dobrý deň,
  dnes som bola na poradni. Som v 31. týždni tehotenstva. Malé váži 2041 gramov. Doktorovi sa to nepáči, vraj je o 2 týždne väčšie ako by malo. Ked som bola na ultrazvuku v 25. týždni tak bolo bábo väčšie o týždeň.
  Na materskú by som mala nastúpiť za 2 týždne. Doktor má obavu,aby som už za mesiac nezačala rodiť. Tak mi odporučil,čo najmenej tlačiť na bruško a mať čo najviac vystreté nohy. Ale v práci sedím väčšinou za PC. Môžem nejako drobca ohroziť?
  Dnešné merania:
  BPDx FOCD 83 - 33+5
  TAD x APD 282 - 32 + 2
  FL 64 - 33+2
  Poloha a naliehanie :HL, I
  Stupeň zrelosti: III
  Mám mať z niečoho obavy?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Diobrý deň,
  dieťatko je skutočne v priemere o 2 týždne väčšie, riziko spočíva v tom, že by ste mohli porodiť predčasne, no na teraz nejde o vážny problém. Závisí aj od toho aký je vaginálny nález,a to je dokonca dôležitejšie ako to, aká je odhadovaná hmotnosť plodu.

Podobné otázky

 • Prietoky

  , Autor:

  Dobry den. Chcem sa opytat dnes som bola u pana dr. Som v 30tyzdni 2 den a meral malicku aj prietoky mala ma 1609g a prietoky vraj su trosku horsie ake by mali byt 3,15. Je to v norme alebo je to hranicne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe Vášho opisu sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odhadovaná hmotnosť plodu je na 31. týžden v norme. Predpokladám, že hodnota 3,15 pripadá jednému z parametrov, ktoré sa hodnotia - S/D. V 31. týždni je táto hodnota v norme. Dôležité sú ale hodnoty parametrov ako RI a PI. Najvhodnejšie je sa informovať priamo u vyšetrujúceho lekára.