Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,923 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • otazka

  , Autor: saska-j

  dobrý deň, chcela som sa spýtať,dnes som bola v poradni som v 34 tt. a doktor mi do knižky napísal, že vonk.bránka i 1/3 cerv.kanála tesne pre prst, čo to znamená?

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  znamená to, že sa krčok troška pootvoril, vnútorná bránka je zatvorená.

Podobné otázky

 • Alkohol

  , Autor: nisa

  Dobry deň, možno hlúpa otázka, ale môžu škodiť v tehotenstve výpary z alkoholu? Napríklad oslava kde sa vypije a potom som v miestnosti s ľuďmi čo majú čo to vypité a je to cítiť aj z dychu, resp. Spať v jednej miestnosti s takýmto človekom? Resp. Výpary z piva atd?

  Ja sa alkoholu vyhýbam, tak by som nerada ak by to malo vplyv na dieťatko v brusku.

  Vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie, na plod vydýchaný vzduch nemá žiaden vplyv. Vám sa môže akurát ťažšie dýchať. Vetranie postačí.

 • Palpačne vyšetrenie

  , Autor: Florencia 5

  A ešte podotazka môže ma po Tom palpačnom vyšetreni bolieť spodok z vnútra? Je dôvod na obavy alebo je to normálne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tak štandardne je palpačné vaginálne vyšetrenie nebolestivé, rovnako tak by žena nemala pociťovať žiadne bolesti po vyšetrení. Nemyslím si, že je dôvod na obavy, na základe opisu Vám však neviem viac povedať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • More

  , Autor: Dusana_11

  Dobrý deň,

  Možno hlúpa otázka, ale chcela by som sa opýtať. Sme na dovolenke. Keď som vstupovala do mora, kde bola ešte nízka hladina mora (tak max po kolená), tak tam bol kameň a ja som padla do tej vody. Na pravé stehno, dopadla som tam na piesok v mori. Takýto ,,pád,, do plytkého mora v 26tt nie je nebezpečný ?
  Voda nadnáša, necítim bolesť, aj pohyby som potom cítila a nebolo to na betón alebo podobne ale proste do malej vody. Len som začala teraz o tom rozmýšľať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste nespadli priamo na brucho, ale na bok na stehno a navyše to nebol dramatický pád a nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte sa obávať.

 • Zastavené vetry

  , Autor: Mastes

  Dobrý večer, zase sa na vás obraciam, nakoľko ste mi vždy dobre poradili a teda prosím o radu.
  Mám problém so zápchou (dávam si cipok), ale hlavne ma trápia zastavené vetry a teda mám z toho bolesti.
  Niečo na rýchlu úľavu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu sa nejedná o gynekologický problém. Príčin tráviacich ťažkostí môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie a okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je to však otázka pre chirurga, či gastroenterológa.

 • Mikrovlnka

  , Autor: Florencia 5

  Ešte otázka isla som si dat popcorn do mikrovlnky a zrazu zacala vnutri blikat bzucat a horiet a blikat tak som ju okamzite vypla zo zasuvky a hned som popcorn vytiahla a vyhodila uz mam tu mikrovlnku 15 rokov ale kdesi som citala ze ziarenie z mikrovlnky je nebezpecné pre tehotnu chcem sa spytat ci je dovod sa obavat samozrejme hned som vypla a dym vyvetrala keďže horela. Ale len chcem vediet ci vadi ze som hned vytiahla ten popcorn a vyhodila a ci hrozi nejake kvazi oziarenie? Alebo či niečo hrozí z takej starej a bzuciacej mikrovlnke? Dakujem
  PS: za tieto otazky vam tiez zaplatim dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak bola mikrovlnná rúra vypnutá a vytiahnutá zo zásuvky, žiadne žiarenie Vám nehrozilo, nemusíte sa obávať.