• Usg prsnikov

    Poprosím o vysvetlenie usg.
    Fertilny typ mliečnych žliaz bilat s v medzernym tukovými tkanivom.Parenchyn má vyššiu echogenitu,hrubšiu echostrukturu s tkaninovymi tieňmi ,vľavo v DMQ na c8 na rozhraní areoly a kože prítomný hypoechog.lozissko so zvlnenymi okrajmi o veľ .14x8 mám.mliekovody nie sú dilatovane.kozna vrstva je jemná primeranej šírky.hladky kontúr.Podkozna i retromamarna tuková vrstva má primeranú echotexturu i echogenitu.Retromamarne je stena hrudna hladká,dobre ohraničená.V axilach t.č.zvatsene LU nie sú prítomné.
    Záver:Vazivove zmeny podporného tkaniva.V.s.FIA l.sin..Vzhladom na nemennost nálezu BIRADS2

    Dobrý deň, nález máte v medziach normy. V ľavom prsníku máte pravdepodobne fibroadenóm, čo je nezhubný tkanivový nádorček. Podľa opisu sa však nejedná o nový nález, máte ho už pravdepodobne dlhšie. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať vyšetrujúcich rádiológov, prípadne mamológov.