• Predoperačné krvné testy

    , Autor: Leyla777

    Dobrý deň,
    Čo sa zisťuje pred plánovanou gynekologickou operáciou krvnými testami? Sú to iba parametre ako zrážanlivosť krvi, krvný obraz, glukóza v krvi, filtrácia obličiek – kreatinín, pečeňové enzýmy, krvná skupina a povrchové protilátky NAT, sodík draslík alebo aj infekčné choroby (HIV, syfilis, hepatitída B a C) ?
    Ďakujem

    Dobrý deň, záleží od typu, dĺžky a rozsahu plánovaného výkonu. Odbery sú potrebné pre zistenie Vášho aktuálneho stavu, či by ste neboli počas výkonu ohrozená, či vôbec by bola možná celková anestézia, či by nebolo riziko trombózy, atď ... Predoperačné vyšetrenia sa nerealizujú iba kvôli nám, gynekológom, ale aj pre internistov a anesteziológov, ktorý Vás v prípade "zlých" výsledkov nepustia k plánovanej operácii.