• Ananás v tehotenstve

    , Autor: SK

    Dobrý večer. Som v 12tt a dostala som chuť na ananás tak som si trochu dala konzervovaný. Potom som sa dočítala že ananás sa v tehotenstve nemôže. Je to pravda?

    Dobrý deň, konzumácia primeraného množstva ananásu je pre tehotenstvo prospešná. Naopak, nadmerná konzumácia ananásu môže spôsobiť hnačku a pálenie záhy, no najmä môže zvýšiť obsah bromelaínu, teda enzýmu, ktorý sa nachádza v ananáse, ktorý môže oslabiť krčok maternice a viesť k potratu. Objaviť sa môže aj kožná vyrážka a vracanie. Jeho vysoký obsah cukru je škodlivý pre ženy s tehotenskou cukrovkou.