• Libido a citlivosť

    , Autor: Miška_1109

    Dobrý deň, vedeli by ste mi povedať či dlhodobá mykóza môže mať za následok zníženie libida a necilivosť v pošve? Bojujem s mykózou už vyše pol roka a za tú dobu pociťujem ako sa mi znižuje chuť do sexu a necilivosť kvôli ktorej veľmi ťažko dosiahnem orgazmu. Môže to spôsobovať nejaký psychický problém? Mala som niekedy pocit že som pre priateľa "špinavá" a nemala som veľmi chuť do sexu. Alebo to môže spôsobovať tá mykóza alebo má to na svedomí iná choroba alebo zníženie hormónov? A tiež keď sa vyliečim z mykózy je tu možnosť že to ostane v takom stave alebo sa to vie dať späť nech niečo znova cítim? Poprípade viete o nejakých prípravkoch ktoré zaručujú dlhodobý efekt citlivosti v pošve alebo zvýšenia libida? Inak vekom to nebude, mám len 20 rokov. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, dlhodobá vaginálna infekcia alebo vaginóza má vplyv na pohlavný styk. Tvorí sa pri nej menšie alebo žiadne množstvo vaginálneho sekrétu, takže pohlavný styk môže byť aj bolestivý a nepríjemný. Samozrejme, celá situácia má vplyv aj na psychiku, čo tomu nenapomáha. Najprv je nutné vyriešiť infekciu, či vaginózu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká v kúrach na úpravu pošvovej mikroflóry. Po úprave pošvovej mikroflóry by malo dôjsť aj k zmenám v prežívaní pohlavného styku. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.