Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,342 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bojim sa

  , Autor: Domčiči

  Dobrý deň, s priateľom sme mali romantiku.. ale iba sme sa postojačky naholo šúchali, a potom sa nejak jeho penis šmykol do mňa ale iba minimálne nie veľmi možno iba žaľuď (dva vpichy) a myslím že tam boli kvapky lásky, mám Zrovná ovoluciu myslíte že by som mohla byť tehotná? Ďakujem


  Neviem či sa dá nejak odpovedať na odpoved ktorú ste mi dali tak to píšem takto sem. S toho čo píšem myslite že môžem byť tehotná? Pýtam sa preto lebo keď áno musím použiť tabletku..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak si nie ste istá, užite tabletku núdzovej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Ecoli a bolest

  , Autor: Janka226

  Dobrý deň vyše 6mesiacov mám ecoli v pošve spôsobujú mi výrazne ťažkosti pálenie štípanie v pošve bolesť rezanie z vonku,gynekológ mi bral ster podľa kultiváciu mi dal antibiotiká macmiror,robené penicilinove čipky,dalacin krém,betadine čipky,fluomizin ani jedny nezabrali ani len o trošku mi stav nezlepšili mám vyrobenú autovakcinu aninta nezaberá probiotiká všetky na trhu som skúsila oreganovy olej,kapucínku,jem denne probioticke jogurty a vôbec mi nechce sa to vyliečiť ,bola som u dvoch imunologoch všetko mám v poriadku prosím pomôžte mi neviem kde mám ísť a čo stým problémom robiť bojím sa že dostanem stoho niečo horšie vyšiel mi ascus z krčka už aj..a bolesti mám naozaj ako po operácii zo spodu..dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a následne si aplikujte vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním, aspoň dva týždne. Je možné, že sa u Vás jedná o bakteriálnu vaginózu z toľkého preliečovania a porušenia vaginálnej mikroflóry. Čo sa jedná onkocytologického nálezu ASCUS, nepoznám všetky okolnosti, ani informácie, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné je realizovať výter z krčka na HPV. Následne je vhodné doplniť kolposkopické vyšetrenie, eventuálne zvážiť realizáciu konizácie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Mutacia klkov

  , Autor: Angelika92

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať. Bola som u DR. Najprv ma vyplasila s dvojickami a nasledne povedala ze plod je len jeden (vitálny, bije srdiečko) a druhe co vidí je nejaká mutacia klkov čo môže spôsobiť potrat. Som 6+2tt. Dosť ma to trápi a bojím sa toho, pri každom pichnuti niekde už mám paniku. Minulý cyklus som spontánne potratila v 5tt. Môžu to byť zvyšky z potratu predtým? Je možné prísť aj k úspešnému pôrodu kvôli tomu? Môže to zle ovplyvniť aj plod? Mam poradňu o 2t ale nedokážem na to prestať myslieť a premýšľať z čoho to je. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď chápem Vaše obavy, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak sa Vášmu obvodnému gynekológovi niečo nezdá, mal by Vás odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Odporúčam sa objednať na PTS (prvotrimestrálny screening), ktorý sa realizuje medzi 11. - 14. ukončeným týždňom tehotenstva.

 • Problémy

  , Autor: Karinkask

  Dobrý deň. 3 deň mi je zle od žalúdka, nevracala som ale je mi proste ťažko. S priateľom mávam vždy LEN ochranný vstyk a aj to tak, že sa urobí mimo mňa do kondómu, lebo mňa to potom vo vnútri začne bolieť. Nikdy do mňa nepchal bez kondómu, vždy len s kondómom a nikde sme nevideli ani necítili že by stekalo semeno spod kondomu a že by vošlo do mňa. Iné príznaky nemám - na tehotenstvo. V tomto si dávame pozor keďže obaja dieťa nechceme a ja aj keby chcem tak jeho do toho nedostanem - aby išiel bez kondómu. Vždy len s. Zajtra idem na gynekológiu a bojím sa že mi z ničoho nič objaví tehotenstvo aj ked nemám byť ako tehotná. Prosím pomoc.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin nevoľností môže byť viacero, nemusí sa jednať o tehotenstvo, môže sa jednať aj o problém tráviaceho systému. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať aj odber krvi na beta HCG.

 • Pupak

  , Autor: User1234

  Dobrý mam len 16 rokov a chcela by som sa spýtať že keď som spala z priateľom a nepoužili sme ochranu tak sa mi na veľkom pysku spravil pupak a dal sa vytlačiť a dnes som si našla ďalší a tiež sa dal vytlačiť neviem čo to je ale bojím sa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je potrebné gynekologické vyšetrenie. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa.

 • Candida

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 33 rokov a dlhodobé problémy (už cca 4 roky) s miernymi ale pretrvávajúcimi bolesťami podbruška a kríżov, hlienovitým a svrbiacim výtokom. Niekedy zapácha, niekedy je úplne bez zápachu. Liečili sme sa s partnerom aj na ureaplazmu 20 dní doxyhexal. Teraz som zase zmenila lekára, pretože s tými bolesťami by som sa už nejak naučila žiť, ale to svrbenie už bolo neúnosné. Vystriedala som množstvo liekov - antbiotiká, antimykotiká, všetko takmer bez výsledku. Jediné čo mi pomohlo aspon na kratko bol volnopredajny candivac. Za celý ten čas mi nevyšla zo sterov candida a teraz u nového lekára mi vyšlo - e. coli, staphylococus aureus a masivne candida albicans. Dostala som liečbu lokálnu - clotrimazol tbl, krém a celkovú - prokanazol + raz do týždňa medoflucon. Zdá sa že sa konečne cítim trošku lepšie, ale bojím sa či sa to ešte bude dať vyliečiť po tolkych rokoch. Čo by ste mi odporučili ešte ako podpornú liečbu? Všimla som si na internete aj nejaký lysgyn, čo by mal byť tiež candidový lyzát na podporu imunity. Alebo s čím máte dobré skúsenosti? Mám aj oslabenú bunkovú imunitu, liečila som sa viac krát na imunológií ale bezúspešne. Viem že je dobré užívať aj probiotiká, spodné prádlo si periem na 60 a prežehlujem, alkohol nepijem, nefajčím, cukor som už tiež obmedzila ale nakolko mám 160cm a 48kg, tak si už velmi nemozem dovolit chudnut.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s Lysgynom nemám prakticky žiadne skúsenosti, užívať ho ale skúsiť môžete. Je to voľnopredajný preparát. Vaginálne probiotiká by ste mali užívať dlhodobejšie a pri stabilizácii stavu si kúry realizovať niekoľkokrát ročne. Vhodné je realizovať si raz za čas aj vaginálne výplachy. Oslabená imunita a porušená vaginálna mikroflóra užívaním veľkého množstva antibiotík, či antimykotík nemá priaznivý vplyv a tvorí dobrú živnú pôdu pre kvasinky. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.