• H-Sil a tehotenstvo?

    , Autor: Ivik6

    Dobrý deň,
    Minulý rok mi bola robená konizacia krcka, z histologie však vyšlo, že ešte tam zostalo niečo, po 4 mesiacoch mi vyšlo z cytologie, ze sa nález ešte zhoršil, mam H-SIL, PAP IIIB. Som pozitivna na HPV16, v minulosti som bola očkovaná Silgardom, teraz preockovana aj Gardasilom. Moja otázka znie, chcem babatko, gynekologicka neodporúča tehotenstvo. Je možné pri takýchto výsledkoch riešiť tehotenstvo? Alebo aké sú pre mňa možnosti. Ďakujem

    Dobrý deň, záleží od viacerých okolností, ktoré nepoznám. Ak ale boli pozitívne resekčné okraje konizátu, najprv by som asi doriešil to a až následne plánoval tehotenstvo.