Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Svrbenie a scervenanie pyskov ohanbia

    , Autor: Dadulina

    Dobry den, chcela by som sa spytat. Uz 3. mesiac mam cervene a svrbiace pysky ohanbia. Obcas stipanie a palenie. Vyskytuju sa aj drobne akoby podliatiny, krvne bodky pod kozou o velkosti spendlikovej hlavicky. Koza je zdurena a mierne opuchnuta. Na pohlad akoby vpadnuta dnu. Scervenenie je ohranicene po celej dlzke az ku stehnam. Stretli ste sa uz prosim s niecim podobnym? Neviete poradit co by to mohlo byt? Kozna doktorka nic nevidela. Stery z posvy su negativne. Ziadne kremy a gely nepomahaju, skor mam pocit ze to zhorsia. Da sa prosim urobit biopsia a nasledna histologia tkaniva aj u gynekologa? Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, iba na základe opisu je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o petechie, čo sú drobné krvné výrony veľkosti špendlíkovej hlavičky, ktoré sa vyskytujú pri rôznych ochoreniach, ktoré môžu mať aj infekčný charakter. Môžu značiť rôzne krvné, cievne, vrodené, imunologické, alergické, systémové ochorenia, zápalové procesy, ale taktiež infekčné nákazy, ako aj rozličné iné neinfekčné choroby. Nezávažnou príčinou vzniku je mechanický tlak či dráždenie pokožky. Podstatné je tiež, či sa nachádzajú iba na genitáliách a v slabinách, alebo aj inde po tele. Je to skôr otázka na kožného lekára. Čo sa týka možnosti biopsie, to by mal prehodnotiť Váš obvodný gynekológ, ktorý nález videl. Viac sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť.