Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • cysta

  , Autor: majka654567

  Dobrý deň, mám 17 rokov, v máji som mala ťažkosti. Gynekologička mi potvrdila prasknutie cysty (4cm) na vajecniku, dovtedy som o nej nevedela. Po troch mesiacoch (tento pondelok) som bola na vyšetrení, bohuzial cysta sa nevstrebala a odporučila mi laparoskopiu, s čím som ja nesúhlasila pretože nemám žiadne bolesti spojené s tou cystou... Navrhla mi liečbu agolutinom, v štvrtok na 21. deň cyklu idem na prvu injekciu a na dalsi mesiac na druhu... Čo si o tom myslite? aku liečbu by ste navrhli? Môžem mat v budúcnosti s tým nejaké problémy ako neplodnosť? Osobne si myslím že operacia vzhľadom na môj vek je riziková

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania palpačného a USG nálezu, charakteru a veľkosti cystickej štruktúry, ako aj ostatných okolností, sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o neprasknutý folikul, či zakrvácané žlté teliesko, ... Ak sa jedná o funkčnú cystu, podanie progesterónu by mohlo pomôcť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Cysta

  , Autor: Hanah12

  Dobry deň,
  Cca pred 4mesiacmi mi meškala manštruácia skoro 2týždne a lekár zistil že mám cystu 3-4cm. Bral mi aj krv všetko bolo v poriadku. Po 3mesiacoch som bola na kontrole stav sa nemenil ani veľkosť aj krv bola v poriadku a menzes chodil pravidelne. Žiaľ teraz v čase 4.menštruácie mi znova mešká. Moja otázka je či to môže znamenať zhoršenie stavu, kedy je potrebná operácia ak vôbec je a čo by som mohla spraviť aby sa menštruácia dostavila a ak sa nedostaví by som chcela vedieť aký je postup. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cysta na vaječníku môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, USG nálezy, či výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne vie doplniť vyšetrenie na onkomarkery, skontrolovať veľkosť a charakter cysty a určí ďalší postup. Do úvahy pri pretrvávaní nálezu prichádza aj laparoskopia.

 • endometrioza a HAK

  , Autor: procione

  Dobry den, chcela by som sa opytat na vas nazor, pred tromi rokmi som bola laparoskopicky operovana na cysty (na oboch vaječníkoch) pricom sa mi potvrdila endometrióza, po dnesnej kontrole mam opat cystu na pravom vajecniku (ca 43 mm a folikul 20 mm), kedze deti neplanujem (hoci mam 35r) bola mi najprv odporucena horm.terapia (visanne) resp. ako lepsia alternativa HAK Qlaira kv cystam. Chcela by som teda opytat na vas nazor co sa tyka nasadenia danej antikoncepcie a endometriozy (cyst). Ide mi hlavne prioritne o to,aby som predisla dalsej operacii. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na liečbu endometriózy je dobrý Endovelle, či Visanne, ktoré sa užívajú aspoň pol roka. Môže sa nasadiť aj preparát hormonálnej antikoncepcie. Spôsobí to útlm vaječníkov. K opisovanému nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Záleží od toho, o akú cystu sa jedná, ako aj od dalších okolnosti. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť .

 • Klesajúce HCG

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň, prosím Vás 21.6. Som absolvovala KET 5 denná blastocysta. Na 13 deň po KET som mala hcg 1011. Na 17 deň som skončila na pohotovosti s bolesťami, kde som mala HCG 4118 a gestačny vak mal 6mm. Dnes na 21 deň bolo HCG klesnúte na 3800 a gestačny vak narástol na 8,6mm ale embryo vidno nebolo (som 5tt+3)
  Chcem sa prosím opýtať, aký je dôvod na pokles HCG keď gestacny vak narástol ? (Mam mierne bolesti podbrušku a hnede špinenie, užívam utrogestan a sprej lenzetto)

  Keby som nešla z bolesťou na pohotovosť na 17 deň. Tak by som nevedela ze mam HCG 4118, ale len ze mi z 1011 vystúpil na 3800.

  Odber krvi bolo v iných mestách, cize aj v inom laboratóriu.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odchýlka hodnôt mohla byť teoreticky spôsobená aj inými referenčnými hodnotami laboratórií, kde bola vzorka krvi vyšetrovaná. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak teraz nemáte žiadne ťažkosti, pokračujte v nasadenej liečbe a odporúčaniach lekárov centra asistovanej reprodukcie.

 • Sekrét z bradavky

  , Autor: Hana1221

  Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, z ľavého prsníka mi vyteká žltý priehľadný sekrét. Prsník mám zväčšený, pocit tlaku ťažoby a pnutia v prsniku aj bolest v celom prsníku vo vnútri celého prsníka aj v oblasti bradavky. V roku 2017 mi na usg napísali toto: Koža nezhrubnutá, podkožie voľné, mamily nesecernujú. Fertilný typ žľazy, bilat.fobroglandulár. char, vpravo perimamilárme mediálne ostro ohraničené, hyperechogen. ložiskoo priemere 7x5mm- Fia vs, vľavo r LQ cysta o prieere 6x3mm. Duktektázie neprítomné. Axily bez LAP. Záver: BIRADS 3. Doporuč. usg kontrolu o 3 mes. Na kontrole som bola ale správu má lekárka, viem že mi pribudli cysty nové ale o mojom ľavom prsníku neviem z tej spárvy nič nevidela som pomaly ani správu. U lekárky som nebola 3 roky, lekárku budem meniť. Chcela som sa spýtať okrem návštevy nového lekára, môže to byť aj niečo veľmi vážne, môže sa tam za tie roky niečo stať až také že by to bolo zhubné? Mám veľký strach. Mám 48 hodinový dennodenný veľký stres. Prežila som plus stres traumy. Dieťa nemám, mám 33 rokov, nežijem pohlavným životom zatial, mám celijakiu. Ďakujem veľmi za odpoveď. Hana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Už nález BI-RADS 3 spred 5 rokov hovoril o tom, že je nutná pravidelná a častejšia kontrola. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne aktuálne výsledky vyšetrené, USG nález, ... Je nutné aktuálne realizovať pre začiatok USG prsníkov. Výmenný lístok Vám síce vypisuje Váš obvodný gynekológ, viac-menej to však ďalej riešia rádiológovia a pacientka sa v prípade potreby odosiela do mamárnej poradne.

 • Pálenie jazvy

  , Autor: Iva13

  Dobrý deň pán doktor.
  Rada by som chcela vedieť Váš názor. Som po dvoch CS, nie dobrovoľných. Posledná bola v 09/2020. Teraz pociťujem na ľavej strane jazvy silne pálenie, nie trvalé ale na časy. 03/2022 som si dala zaviesť po dohode s mojím ošetrujúcim lekárom mirenu, kvôli dlhému a silnému krvácaniu. Po kontrole mi lekár povedal, že mám cystu na vaječníku, lenže som si nezapamätala, na ktorom. Dajme tomu, že je tá cysta na ľavej strane, môže mi teraz robiť problém ? Môže byť z toho to silné pálenie ? Donedávna som s tým problém nemala. Za odpoveď Vám vopred ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Nevylučujem vplyv spomínanej cysty na vznik ťažkostí. Bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezov, ako aj ďalších okolností sa Vám však neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.