Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Neplodnosť?

  , Autor:

  Dobrý deň, viete mi prosím vysvetliť ako to je s polycystickými vaječníkmi? Zistili mi, že ich mám a kamarátka ma vystrašila, že spôsobuje neplodnosť..
  To znamená že rovno som neplodná a deti už nemôžem mať? Som mladá a deti určite plánujem,. Vedela by som zariadiť aj to, že deti naplánujeme s priateľom teraz, ak by to neskôr mohlo byť ešte ťažšie..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu PCO syndrómu, teda polycystických vaječníkov je znížená pravdepodobnosť ovulácie a tak následného otehotnenia. Pri neúspešnej snahe otehotnieť je viacero možností, dá sa realizovať aj diagnostická laparoskopia s následným drillingom vaječníkov, teda nabudením vaječníkov a odstránením cýst. Závisí však od rozsahu nálezu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná výsledky a objektívny nález.

Podobné otázky

 • Mykolplazmy a ureaplazmy

  , Autor:

  Dobry den,
  je prosim mozne, ze ureaplazmy mozu byt u mna v chronickom stadiu, ked som ich mala opakovane? Brala som totiz na respiracne ochorenie azitromycin, ktory sa dava aj na ureaplazmy, no ocividne mi na ne nezaucinkovalo, hoci som si ista, ze uz v tom case som musela byt nakazena. Je mozne, ze mi nezaberu ani tie antibiotika, ktore uzivam teraz (jedna sa o iny druh atb)? Ako prebieha chronicke štádium, je nemozne sa z toho uplne vyliect, ake tazkosti to moze sposobit v tehotenstve (mam na mysli postihnutie plodu, resp. spontánne potraty a pod.), moze to sposobit tiez neplodnost? V niektorych clankoch uvadzaju, ze ano, inde som citala, ze sa to nepotvrdilo výskumom. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazma je prirodzenou súčasťou pohlavného ústrojenstva. Niekedy nespôsobuje žiadne ťažkosti, inokedy môže byť priamou alebo nepriamou príčinou rôznych ťažkostí. Záleží aj od konkrétneho druhu ureaplazmy. Nie vždy je potrebné ju liečiť. Opakovaným a častým užívaním antibiotík môže naopak dôjsť k zníženiu prirodzenej fluóry, čo ešte viac prehĺbi ťažkosti. Názorov na liečbu je viacero.