• Mykolplazmy a ureaplazmy

    , Autor: Lilly333

    Dobry den,
    je prosim mozne, ze ureaplazmy mozu byt u mna v chronickom stadiu, ked som ich mala opakovane? Brala som totiz na respiracne ochorenie azitromycin, ktory sa dava aj na ureaplazmy, no ocividne mi na ne nezaucinkovalo, hoci som si ista, ze uz v tom case som musela byt nakazena. Je mozne, ze mi nezaberu ani tie antibiotika, ktore uzivam teraz (jedna sa o iny druh atb)? Ako prebieha chronicke štádium, je nemozne sa z toho uplne vyliect, ake tazkosti to moze sposobit v tehotenstve (mam na mysli postihnutie plodu, resp. spontánne potraty a pod.), moze to sposobit tiez neplodnost? V niektorych clankoch uvadzaju, ze ano, inde som citala, ze sa to nepotvrdilo výskumom. Ďakujem

    Dobrý deň, ureaplazma je prirodzenou súčasťou pohlavného ústrojenstva. Niekedy nespôsobuje žiadne ťažkosti, inokedy môže byť priamou alebo nepriamou príčinou rôznych ťažkostí. Záleží aj od konkrétneho druhu ureaplazmy. Nie vždy je potrebné ju liečiť. Opakovaným a častým užívaním antibiotík môže naopak dôjsť k zníženiu prirodzenej fluóry, čo ešte viac prehĺbi ťažkosti. Názorov na liečbu je viacero.