• Opakujúce sa štipani vo vchode pošvy.

    , Autor: dadusena

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Mám dlhodobé (5r.) problémy v okolí vchodu.(37 r., jedno 6r.dieťa). Výtoky nemávam žiadne, len ma štípe okolie vchodu, vchod a tesne za ním vo vnútri. Výsledky k+c bývajú e-coli ev. enterok. fecalis. Pri pohlav. styku používame lubrikant DOER silical a pri ťažkostiach Gynoflor ojedinele pri prasklinke vo vchode Sanagel plus. Zvýrazňuje sa to na konci menštruácie. Potom sa cca 4 dni posádzam do hypermangánu a mastím si vchod Lomexinom. To sa zmierni ale opakuje sa to mesiac čo mesiac. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    porozprávajte sa s lekárom o chronickej vestibulitíde. Ide síce o nie veľmi častú ale veľmi nepríjemnú záležitosť. Jednou z možností liečby je aj operačné riešenie, odstránenie zadnej komisúry - zadnej časti vchodu do pošvy.