• bolesť v podbrušku

    , Autor: re

    Dobrý deň. Asi pred tri a pol mesiacom som užívala 6 dní antibiotické tabletky a 6 dní probiotické tabletky do pošvy, vzhľadom na to, že mi bola nájdená infekcia pár mesiacov po pôrode. Asi týždeň po skončení liečby ma začalo počas mesiaca mierne pobolievať v podbrušku ako keď som bola tehotná, alebo ako keby som za pár dní mala dostať menštruáciu a pritom menštruáciu nemávam skoro vôbec bolestivú. A potom keď prišiel čas menštruácie, počas celých siedmych dní trvania ma pár krát za deň bolel ľavý vaječník (zrejme vaječník), niekedy boli bolesti dosť veľké. Niekedy mimo menštruácie má aj pár krát do mesiaca mierne svrbí pošva, najmä pravidelne pár minút, aj hodín po styku. Tehotná určite nie som. Čo môže spôsobovať tie bolesti mimo menštruácie?

    Dobrý deň,
    diferenciálna diagnostika bolestí podbruška je pomerne náročná a vyžaduje okrem laboratórnych odberov palpačné vyšetrenie, ultrazvukové vyšetrenie, eventuálne aj vyšetrenie chirurgom. Môže ísť o nepreliečený infekt pošvyprípadne o následok chronickej infekcie, ktorý sa prejavuje tvorbou zrastov, ktoré často spôsobujú nepríjemné ťahavé bolesti v podbrušku. Bolo by dobré navštíviť gynkológa, zopakovať odbery na kultivácie z pošvy, urobiť palapačné vyšetrenie a ultrazvuk. Podľa výsledkov ďalší postup.