Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • krvacanie po laparoskopii

  , Autor: nicky

  Dobry den, pondelok 20.1. mi bola robena laparoskopia (cysta na vajecniku+endometrioza) a od piatku som zacala krvacat, nie silno, ale od soboty viac, sem tam mam take mierne bolesti ako pri menzese. Je to normalne? Mam sa znepokojovat? Kolko take krvacanie asi trva? Momentalne mam 21. den cyklu, cize menzes to este nemoze byt. Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  isteže môže ísť o menštruáciu, laparoskopiou sa môže cyklus zmeniť, samozrejme môže ísť aj o krvácanie po laparoskopii Nie je to však dôvod na znepokojenie.

Podobné otázky

 • Krvacanie po laparoskopii.

  , Autor: marianna10823

  Dobrý deň, v utorok ( 13.8:2013) som bola na laparoskopii, pri ktorej mi odstránili 4cm cystu z vaječníka a zistili mi endometriózu 1. stupňa. Dnes je to teda 3. deň od operácie, normálne sa už prechádzam aj jem a bolesti nemám žiadne. Hneď po operácii mi začalo slabé špinenie. Včera večer sa mi však zosilnelo. Je to skôr také tmavo hnedé až krvavé a včera večer som mala na toaletnom papieri aj tmavo červenú krv. Na vložke však nemám nič. Špiním len keď sa utieram a je to skôr také nárazové, že napríklad len raz alebo 2krát za deň, keď sa utriem na záchode mám na toaletnom papieri toho viac. Nekrvácam teda sústavne a bolesti nemám. Len keď chodím alebo sa natiahnem na posteli cítim trošku, že ma bolí ten vaječník a stehy a včera večer ma chvíĺu boleli kríže, ako keď mám dostať menzes. Ja mám však dostať menzes až 24. 8. Chcem sa teda spýtať, či je to normálne a či je normálne to, že mi tŕpne od operácie ľavá noha(operovali mi ľavý vaječník)? A aký je váš názor na moju schopnosť, alebo šancu otehotnieť nakoľko mám endometriózu 1.stupňa a mám prechodné vaječníky. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  čo sa týka vašich ťažkostí, je to absolútne normálne na to, že ste len 3 deň po operácii. Menštruačný cyklus sa vám však môže posunúť a menštruácia môže prísť skôr aj neskôr. Šanca na otehotnenie je znížená no neznamená to, že by ste spontánne nemohli otehotnieť.