Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Symmastia?

  , Autor: SlečnaN

  Dobrý deň, mám problém. Mám len 15 rokov a mám pocit, že mám "zrastené prsia". Pokožka medzi nimi je napnutá, mäkká, a neviem si poriadne nahmatať rebrá medzi prsiami... Neviem o nikom inom, kto by to tak mal. na nejakých anglických stránkach som o tom našla články, volajú to Symmastia alebo aj "uniboob". lenže tam píšu, že toto sa nemôže vyskytnúť pri prirodzených prsiach, iba po chirurgickom zväčšení pŕs.
  Vyzerá to nejako takto:
  http://www.arizonabreast.com/breast-augmentation/an-uncommon-outcome-from-breast-augmentation-symmastia-uniboob/
  lenže ja to tak naozaj mám a nemala som žiaden chirurgický zákrok... zdá sa mi, že to mám tak už odkedy mi začali rásť prsia. Mám z toho veľké komplexy, keďže mám problém si kúpiť podprsenku či plavky, ktoré mi sedia. Mám dosť veľké prsia, no nemám žiadny dekolt. Taktiež nemôžem nosiť tielka, pretože v nich to úplne vidno a o tričkách s aspoň miernym výstrihom môžem iba snívať. Stretli ste sa už s niečím takýmto a dá sa s tým niečo robiť? ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ste ešte vo vývoji preto operačné riešenie je otázne. Podľa popisu ide zväčša o komplikáciu , ktorá sa naozaj vyskytuje zväčša po nevydarenej operácii prsníkov, na druhej strane existujú rôzne odchýlky od normálnu. Bolo by však rozumné minimálne zájsť za lekárom, ktorý by sa na to pozrel a odporučil vhodný postup. Možno to bude vyžadovať len malý chirurgický zákrok.