• čípky a menštruácia

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň prajem,
    užívala som 5 dní vaginálne čípky kvôli kvasinkovej infekcii a dnes som dostala menštráciu, chcela by som sa spýtať, či mám tú jednu tabletu doužiť po menštruácií alebo to už nechať tak a či by som mala ísť ku svojej gynekologičke. Ešte by ma zaujímalo, či je normálne pri užívaní tých čípkov, že som mala biely hustý výtok taký ako z tej tabletky. niekedy som ho mala viac, niekedy menej.
    Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak menštruácia ešte len začína užite poslednú tabletku, ak už je menštruácia silná poslednú tabletku neužívajte, liečebný efekt by sa mal dosiahnuť už po 5tich tabletkách. V pípade, že ťažkosti ustúpia nie je kontrola u gynekológa potrebná. "Výtok" z tabletky je normálny, ide o to, že sa globula rozpúšťa a môže spôsobovať takýto "pseudo vyýtok".