Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia a menštruacia

  , Autor: karolina123

  Zdravím mam teraz 7 dňovu pauzu a chcem sa spýtať vždy mam poslednú tabletku v piatok a menštruácia príde v utorok ale teraz prišla v pondelok a iná vždy mám najskôr hnedý výtok a až potom krv a teraz hneď krv. mám sa obávať alebo to je normálne? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je to úplne normálne, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a menštruácia

  , Autor: Queen

  Dobrý deň, užívam HAK Dienorette vyše pól roka. Doteraz som nemala žiadne problémy až doposiaľ. Pred mesiacom ako som mala týždeň pauzu som mala len take jemne špinenie tak som sa zľakla ale pokračovala som po pauze v užívaní. V nedeľu 3.10. som vzala poslednú tabletku a už 2 dni sa menštruácia nedostavila. V nedeľu som si robila test a vyšiel negatívny. Doteraz som nemala žiaden problém a menštruacia sa dostavila hneď po dobratí tabletiek na druhý deň. No teraz stále nič. Chcem sa spýtať teda či je nejaké riziko že som tehotná i led test vyšiel negatívny alebo čo dokázalo spôsobiť tieto problémy za posledné 2 cykly?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa vôbec znepokojovať, ani si realizovať tehotenské testy. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je úplne normálne a pomerne časté, že sa krvácanie z vysadenia počas sedemdňovej pauzy nedostaví. Naopak, môže sa objaviť špinenie aj počas užívania tabliet. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Operácia, antikoncepcia a menštruácia

  , Autor: animallover

  Dobrý deň, dnes (8.2.) mi dali termín na operáciu, ktorá bude 8.3. Štvrtý mesiac beriem antikoncepciu Zlyndu. Za toto obdobie som vobec nemala menštruáciu. S menštruáciou mám problémy už odkedy mi prvý krát prišla (vymechávala mi dlhé obdobia aj pol roka kvôli polycystickym vaječníkom), preto mám nasadenú antikoncepciu. Pred zlyndou som mala dayllu, pri nej mi menštruácia normálne fungovala. Moja otázka znie, čo mám teraz spraviť, ostáva mi 11 aktívnych tabletiek a 4 placebo v blistra, ktorý teraz beriem. Viem sa nejako vyhnúť tomu, aby mi menštruácia prerušila plánovanú operáciu? Bojím sa, že keď mi 4 mesiace neprišla, tak zrovna teraz po vysadení mi naskoči alebo dostnem výtok, ktorý potom môže trvať aj dva mesiace v mojom prípade pri predošlých skúsenosťiach. Operácia bude v celkovej anestéze. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pred operačným výkonom je väčšinou nutné hormonálnu antikoncepciu vysadiť, dĺžka vynechania je individuálna, v závislosti od druhu a typu operačného výkonu. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Čo sa týka nastavenia užívania hormonálnej antikoncepcie a jej vysadenia pred operáciou, je nutné konzultovať Vášho obvodného gynekológa, informovať sa je potrebné aj v zdravotníckom zariadení, kde bude výkon realizovaný.

 • antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: anonymcek22

  dobrý deň, mám ešte jednu otázku. užívam antikoncepciu maitalon už skoro 5 mesiacov a menštruáciu som dostala vždy na 4. deň. vždy skoro ráno. dnes ju taktiež očakávam no zatiaľ nič a ani nijaké náznaky príchodu menštruácie. je normálne ak by mi vynechala ? tabletky beriem každý deň v tu istú hodinu, iba párkrát sa stane že meškám 1-2 hodiny a s partnerom mame prerusovanu suloz.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Aj keď sa zvykne krvácanie z vysadenia objaviť na 3.-4. deň pauzy, nemusí to byť pravidlo, je normálne, že aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet sa krvácanie z vysadenia nedostaví. Počas pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie nemusíte mať prerušovaný pohlavný styk. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: babuuu

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať. Môže antikoncepcia nejako ovplyvniť množstvo krvácania pri menštruácii ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, väčšinou sú krvácania z vysadenia počas užívania hormonálnej antikoncepcie slabšie a kratšie.

 • Antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: nejtly

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať či ma antikoncepcia nejaký vplyv na menštruáciu (napr. upravenie menštruácie z nepravidelnej na pravidelnú). Mám 15r. a menštruáciu mám od 11r. Menstruacia mi stačí ako sa jej zapáči. Nepoznáte nejaké rady ako upraviť menštruáciu? Mám menštruáciu niekedy po 8 týždňoch niekedy 6 niekedy 4 je to všelijaké.... vopred dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, hormonálna antikoncepcia má vplyv na menštruačný cyklus, ale aj vzhľadom na Váš vek by som určite navštívil obvodného gynekológa.