Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,225 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • Mistra a krvácanie

    , Autor: Zuzana2502

    Dobrý večer. Prosím vás začala som užívať antikoncepciu Mistra v prvý deň menštruácie. Na druhý deň už bolo len špinenie a na tretí deň už nič. Antikoncepciu som dostala na úpravu krvácania nakoľko som počas menštruácie silno krvácala. Tehotná nie som. Je tento stav spôsobený práve touto antikoncepciou? Je možné že počas užívania nebudem mať normálnu menštruáciu? Ďakujem

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, presne tak, menštruačné krvácanie alebo špinenie je obvykle počas užívania hormonálnej antikoncepcie slabšie, niekedy môže nastať iba jednodňové špinenie počas sedemdňovej pauzy z vysadenia, netreba sa zľaknúť aj obvodného jednorazového zašpinenia v strede cyklu. Čo sa týka ochrany pred otehotnením, chránená ste po siedmych dňoch od začiatku užívania antikoncepcie. Do budúcna za predpokladu pravidelného užívania antikoncepcie ste chránená aj počas sedemdňovej pauzy. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky