Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • SKOLA

    Dobry den, moj syn bude mal v septembri 6 rokov.V januari by sme mali ist na zapis do skoly.Problem je ten, ze on s cudzimi ludmi nechce komunikovat. Pozna farby aj vsetko co by mal vediet vie ..len nechce rozpravat aj v skolke mu trvalo 2 tyzdne kym zacal hovorit s pani ucitelkou,s detmi problemi nema s nimi komunikuje.Co mam s tym robit ak nebude chciet pri zapise nic povedat?

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Ak má až v septembri 6 rokov, aj tak bude musieť absolvovať psychologické vyšetrenie a teda bude musieť po nejakom čase nadviazať kontakt. Ak to ide ťažko, môže to byť znak toho, že dieťa ešte celkom nie je sociálne pripravené na školu, prípadne že by škola/ jeho učiteľka musela akceptovať jeho adaptačnú fázu. A to vždy nie je možné, najmä vo veľkých triedach a školách je to ťažšie.
    Optimálne bude, ak sa poradíte so psychologičkou, ktorá vás bude vyšetrovať a ktorá bude zrejme poznať aj pomery na škole. Prípadne sa môžete poradiť aj pri zápise s učiteľkami, ktoré budú mať prváčikov.