Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Fontanela a lebece svy

    Dobry den,

    V prepustacej sprave z porodnice ma novorodenec napisane ze ma mierny rozostup metopickeho a sagitalneho sva do 0,5cm, VF vo velkosti 3x3. Od porodu ma na hlavicke kefalhematom. Usg cns bol negativny. Chcem sa opytat na tie rozostupene svy , je to nieco coho sa treba obavat a ma to nejaky suvis s tym kefalhematomom?
    Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nemyslím si, že je potrebné sa toho obávať. Je to informácia predovšetkým pre ošetrujúceho pediatra, aby si tú hlavičku prehmatal a odsledoval, ako bude rásť. Kefalhematóm sa vstrebe v najbližších dňoch a nesúvisí s rozostupom švov. S pozdravom doki Katka